by artykuł partnerski , 2018-09-25

Akademia Drona Overmax - niezbędnik dla początkujących operatorów dronów


Sample image

Droga do zostania profesjonalnym operatorem drona jest długa. Nie chodzi tu tylko o poziom trudności państwowego egzaminu, po którym nabywa się oficjalne uprawnienia, ponieważ test stanowi jedynie ukoronowanie całego procesu. Znacznie ważniejsze jest doskonalenie własnych umiejętności i opanowanie trudnej sztuki pilotażu, która stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla osób obytych z elektroniką i sterowaniem różnymi pojazdami.

Porywanie się na samym początku nauki na modele dedykowane profesjonalistom jest zwyczajnie niebezpieczne – takie bezzałogowe statki powietrzne są często bardzo skomplikowane w obsłudze i istnieje ryzyko nie tylko uszkodzenia sprzętu (na przykład poprzez uderzenie o przeszkody czy utratę zasięgu), ale narażenia na uszkodzenia okolicznych samochodów i innych obiektów, nie wspominając już o spowodowaniu zagrożenia dla ludzi.

Z tego powodu warto zaczynać naukę stopniowo, od podstawowych modeli wyposażonych w wiele ułatwień, takich jak funkcja automatycznej kontroli wysokości czy ograniczenia prędkości lotu. Mamy wtedy pewność, że sprzęt, którym operujemy jest odpowiedni do naszego poziomu zaawansowania, dzięki czemu jesteśmy w stanie nie tylko efektywnie doskonalić swoje umiejętności, ale przede wszystkim wyciągać z lotu jak najwięcej frajdy. A to przecież chodzi!  

Poza odpowiednim doborem modelu rekreacyjnego drona warto przed rozpoczęciem przygody zadbać o opanowanie podstaw teoretycznych – mowa tutaj przede wszystkim o zaznajomieniu się z regulacjami prawnymi, które dotyczą również amatorskiego latania, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Warto też znać podstawowe elementy budowy drona oraz – przede wszystkim – dobre praktyki, które z czasem wejdą w nawyk.

Pakiet podstawowych informacji niezbędnych dla początkujących operatorów dronów zawiera Akademia Drona Overmax – jest to zestaw 5 krótkich filmów, które w bardzo prosty sposób przedstawiają wszystkie dane konieczne do rozpoczęcia latania. Miłych podniebnych przygód!

 

Odcinek 1: Przedstawienie budowy drona

 

 

Odcinek 2: Regulacje prawne

 

 

Odcinek 3: Czynnik ludzki w lataniu dronem

 

 

Odcinek 4: Checklista przed rozpoczęciem latania

 

 

Odcinek 5: Akrobacje i triki

 

 
KATEGORIETAGI

pomoc dronlink drony hobby prawo_lotnicze DroneTECH targi Toru%C5%84 fotogrametria dronedeploy DJI Mavic%202%20 podwodne yuneec geofence GEO%202.0


UDOSTĘPNIJ
REKLAMA

Dronlink.com

Dronlink to największa w Polsce wyszukiwarka firm droniarskich z certyfikatami UAV

Sprawdź
POLECANE FIRMY

Drone Media
Toruń

Flywalker.pl
Kraków