by dronlink.com , 2018-08-23

DJI przedstawił Mavic 2 PRO oraz Mavic 2 Zoom.


Sample image

Konferencja DJI ‘See the bigger picture’ już za nami.

Rozpoczęła się polskim akcentem, kiedy Michael Oldenburg przedstawił historię Bartka Bargiela opisaną tutaj. Później nastąpiła prezentacja następców słynnego Mavica.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej nowym DJI Mavic 2 Pro oraz  DJI Mavic 2 Zoom.

 

 

Jedynym co odróżnia drony Mavic 2 od siebie są kamery. Sam dron w obu wersjach jest taki sam pod względem konstrukcji i ciężaru. Obie wersje Mavic 2 są w stanie latać przez 31 minut na jednym zestawie baterii i potrafią osiągnąć prędkość do 72 km/h.

Drony Mavic 2 zostały wyposażone w 10 sensorów systemu wykrywania, który pomaga zapobiegać zderzeniom z praktycznie wszystkich stron bezzałogowca. Zasięg transmisji wideo w nowych Mavic 2 został zwiększony dwukrotnie w porównaniu do starego modelu, do 8 km w rozdzielczości 1080p.

Kamery Mavic 2.

Mavic 2 Pro został opracowany wspólnie ze szwedzkim koncernem fotograficznym, Hasselblad. Według DJI, Mavic 2 Pro oferuje wyjątkową jakość obrazu przy doskonałej wydajności światła i koloru. Kamera Mavic 2 Pro wyposażona jest w 1-calowy sensor CMOS z 10-bitowym profilem kolorów Dlog-M. Pozwala to na przechwytywanie czterokrotnie większej liczby kolorów na kanał w porównaniu do oryginalnego Mavic Pro.

DJI poszedł jednak o krok dalej i zbudował pierwszy dron konsumencki wyposażony w zoom optyczny.

DJI Mavic 2 Zoom został wyposażony w aparat z sensorem CMOS 12 MP, 1 / 2.3 cala. Posiada obiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym (24-48 mm) i dodatkowym 2-krotnym zoomem cyfrowym, co daje operatorom efekt teleobiektywu o ogniskowej 96 mm. Jest również wyposażony w nowy tryb lotu Dolly Zoom. Dolly Zoom to efekt powodujący zmianę perspektywy tła bez zmiany perspektywy pierwszego planu.

Dodany został również tryb Super Resolution, który powiększa zoom do 48 mm, wykonuje dziewięć zdjęć a następnie łączy je ze sobą, tworząc zdjęcie krajobrazowe o rozdzielczości 48 megapikseli.

Oba modele zostały wyposażone w funkcję Hyperlapse, do tworzenia animacji poklatkowych z zaprogramowaną ścieżką lotu.

 

Drony DJI Mavic 2 PRO oraz DJI Mavic 2 Zoom są już dostępne na stronie producenta www.dji.com

Ceny to odpowiednio 1449 EUR i 1249 EUR.
KATEGORIETAGI

pomoc dronlink drony hobby prawo_lotnicze DroneTECH targi Toru%C5%84 fotogrametria dronedeploy DJI Mavic%202%20 podwodne yuneec geofence GEO%202.0


UDOSTĘPNIJ
REKLAMA

Dronlink.com

Dronlink to największa w Polsce wyszukiwarka firm droniarskich z certyfikatami UAV

Sprawdź
POLECANE FIRMY

Drone Media
Toruń

Flywalker.pl
Kraków