Dronetech
hobby

sample image

Akademia Drona Overmax - niezbędnik dla początkujących operatorów dronów


Droga do zostania profesjonalnym operatorem drona jest długa. Nie chodzi tu tylko o poziom trudności państwowego egzaminu, po którym nabywa się oficjalne uprawnienia, ponieważ test stanowi jedynie ukoronowanie całego procesu. Znacznie ważniejsze jest doskonalenie własnych umiejętności i opanowanie trudnej sztuki pilotażu, która stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla osób obytych z elektroniką i sterowaniem różnymi pojazdami...

  • 2018-09-25
  • by artykuł partnerski
sample image

Drony powietrzno-wodne. Gadżety czy technologia przyszłości?


Technologia bezzałogowych statków powietrznych (BZP) rozwija się w zawrotnym tempie.  Firm na globalnym rynku dronów jest wiele, ale to DJI ma największy udział w ich sprzedaży. W 2017 roku chiński producent odpowiadał za ponad 70% światowej sprzedaży bezzałogowców. Pozostałe 30% przypadło markom takim jak Yuneec, 3D Robotics, Parrot, Hubsan oraz wielu innym mniejszym producentom którzy walczą o klienta koncentrując się na rozwiązaniach nie oferowanych (jeszcze) przez DJI czy inne światowe marki. Jednym z tych rozwiązań jest dron, który posiada możliwość nagrywania z powietrza jak i pod wodą!

  • 2018-09-04
  • by dronlink.com
sample image

DJI przedstawił Mavic 2 PRO oraz Mavic 2 Zoom.


Konferencja DJI ‘See the bigger picture’ już za nami. Rozpoczęła się ‘polskim’ akcentem, kiedy Michael Oldenburg przedstawił historię Bartka Bargiela opisaną tutaj. Później nastąpiła prezentacja następców słynnego Mavica. Przyjrzyjmy się nieco bliżej nowym DJI Mavic 2 Pro oraz  DJI Mavic 2 Zoom.

  • 2018-08-23
  • by dronlink.com
sample image

Premiera DJI Mavic 2 już w czwartek!


Chiński producent dronów DJI, ogłosił poprzez swoje oficjalne konto na Instagramie, że konferencja „See the bigger picture” planowana oryginalnie na lipiec, odbędzie się 23 sierpnia o godz. 16:00 czasu polskiego.

  • 2018-08-19
  • by dronlink.com
sample image

ZASADY LOTÓW DRONAMI W CELACH HOBBISTYCZNYCH


Rynek dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych, jest w Polsce stale rozwijający się. Przybywa coraz więcej amatorów użytkujących te urządzenia do różnych celów- komercyjnych, sportowych, rekreacyjnych. Wciąż jednak występuje niemały problem z nierozważnym korzystaniem z bezzałogowych statków. Takie nieodpowiedzialne ich użytkowanie może mieć przykre konsekwencje skutkujące zakłóceniem zasad bezpieczeństwa swojego i innych. Jakie regulacje nakłada więc na nas polskie prawo w kwestii poprawnego korzystania z dronów?

  • 2018-07-27
  • by dronlink.com